O nás

Jsme rodina, která se chovu věnuje už 27 let. První naše chovatelská stanice se jmenovala „Chvalčovický luh“, ve které byly chovány modré dogy.  Stanice měla výborné výstavní a chovatelské výsledky, ale hlavně nádherné „dogouše“.  Postupně jsme se museli se všemi sedmi dogami rozloučit, nechali jsme je dožít doma a přerušili jsme chovatelskou činnost.  Jejich chov a výcvik byl pro nás, vzhledem k našemu věku, už náročný.

Nemohli jsme nikdy mít kočky, smečka dog a kočka, to je smrtelná kombinace pro kočku :-). Byli jsme zvyklí na mohutné a silné plemeno, na sebevědomí a noblesu a přitom něžnou oddanost a moudrost dog. Protože bez chovatelství asi nevydržíme, vybrali  jsme si Mainskou mývalí kočku .

 

Nejistě, jen na základě informací od chovatelů, jsme si pořídili první chovnou kočičku a kocourka. Nejistota však byla vystřídána obdivem a láskou k tomuto plemeni. „Něžný obr“, nebo „kočkopes“, jak se těmto kočkám říká, nás okouzlil , ač se to zdá podivné, našli  jsme mnoho podobností s dogami.

MCO jsou velmi příjemní společníci, kontaktní, noblesní, vnímají rodinu a velmi dobře se přizpůsobí, jsou mohutní a přitom ladní, hraví a také sebevědomí. Stále mají co říct :-) a rozumějí tomu, co říkáte! Umějí projevit svou lásku a radost z toho, že jste s nimi, že se o ně staráte a oddaně vám věří. V domácnosti se vším pomáhají, nic se bez nich neodehraje, dokážou rozesmát, a když mají trápení i rozplakat. Dokonale zvládají udržování čistoty a mají ji rádi! Voňavě povlečená postýlka je pro ně neodolatelné lákadlo a spaní s páničkama milují. Nemohli jsme si k chovu vybrat lepší plemeno, než je MCO!

Přejeme si, abychom dokázali obohatit toto plemeno o další zdravé a krásné jedince a udělali s nimi radost dalším chovatelům, nebo páníčkům kteří si MCO pořídí jako společníka a mazlíčka. 


Powered by Panavis & QC Designed by Web4Pet©2022 Maine Gorge, CZ